این 8 میوه را بخورید تا باهوش تر شوید

این 8 میوه را بخورید تا باهوش تر شوید

آفتاب نیوز :

در این مطلب 8 میوه مغذی به شما معرفی می شود که برای بهبود ضریب هوشی و سلامت مغز مفید هستند.

1) انار
انار سرشار از آنتی اکسیدان است و می تواند به محافظت از مغز در برابر آسیب های ناشی از رادیکال های آزاد کمک کند. مطالعات نشان داده اند که خوردن آب انار، حافظه و عملکرد شناختی را بهبود می بخشد و مصرف منظم آن به مدت چهار هفته باعث بهبود عملکرد حافظه در بزرگسالان و میانسالان می شود.

2) پرتقال
پرتقال با دارا بودن ویتامین C، برای حفظ سلامت مغز و عملکرد شناختی ضروری است. ویتامین C یک آنتی اکسیدان قوی است که می تواند از مغز در برابر آسیب های ناشی از رادیکال های آزاد محافظت کند. بر اساس تحقیقات انجام شده، مصرف بیشتر ویتامین C با عملکرد شناختی بهتر در افراد مسن مرتبط است. هم چنین خوردن پرتقال به دلیل دارا بودن فلاونوییدهایی چون هسپریدین و نارینژنین در حفظ بافت های مغز نقش دارد.

3) سیب
سیب منبعی غنی از کویرستین است؛ ترکیبی طبیعی که از سلول های مغز در برابر آسیب محافظت می کند و عملکرد شناختی را بهبود می بخشد. کویرستین یک فلاونویید است که دارای خواص آنتی اکسیدانی و ضد التهابی است. مطالعات نشان می دهد مصرف منظم آب سیب به مدت چهار هفته باعث بهبود عملکرد حافظه در افراد مسن، که اختلالات شناختی خفیفی دارند، می شود.

4) موز
موز سرشار از پتاسیم است و مصرف آن در حفظ عملکرد صحیح مغز نقش پررنگی دارد. پتاسیم به تنظیم فعالیت الکتریکی مغز و بهبود عملکرد شناختی کمک می کند. موز هم چنین منبع خوبی از ویتامین B6 است که برای سنتز انتقال دهنده های عصبی ضروری است. یک مطالعه منتشرشده در مجله Nutrients نشان داد که مصرف بیشتر پتاسیم با عملکرد شناختی بهتر در افراد مسن مرتبط است. هم چنین وجود منیزیم در موز، ذهن را هوشیار نگه می دارد؛ زیرا این ماده، فعالیت الکتریکی مناسبی بین سلول های عصبی در مغز ایجاد می کند.

5) توت فرنگی
توت فرنگی سرشار از آنتی اکسیدان ها از جمله ویتامین C و آنتوسیانین است؛ این ترکیبات طبیعی می توانند به کاهش التهاب و استرس اکسیداتیو در مغز کمک کنند. یک مطالعه نشان داد که مصرف منظم توت فرنگی به مدت هشت هفته، عملکرد شناختی را در افراد مسن با اختلالات شناختی خفیف بهبود می بخشد.

6) انگور
انگور سرشار از رسوراترول است؛ یک ترکیب طبیعی که عملکرد شناختی را بهبود می بخشد و التهاب مغز را کاهش می دهد. رسوراترول یک پلی فنول است که دارای خواص آنتی اکسیدانی و ضد التهابی است. براساس مطالعات انجام شده، مصرف مکمل های رسوراترول به مدت شش ماه باعث بهبود عملکرد حافظه می شود.

7) هندوانه
هندوانه منبع خوبی از لیکوپن است. لیکوپن یک کاروتنویید است که دارای خواص آنتی اکسیدانی و ضد التهابی است و از مغز در برابر آسیب های ناشی از رادیکال های آزاد محافظت می کند. کولین یکی دیگر از آنتی اکسیدان های موجود در هندوانه است که در ارتقای یادگیری و حافظه نقش دارد.

8) کیوی
کیوی سرشار از ویتامین C است و به محافظت از مغز در برابر آسیب های ناشی از رادیکال های آزاد کمک می کند. کیوی همچنین منبع خوبی از فولات است و در ارتقای سلامت مغز و عملکرد شناختی نقش دارد. هم چنین مصرف منظم کیوی باعث کاهش استرس اکسیداتیو در افراد می شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "این 8 میوه را بخورید تا باهوش تر شوید" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "این 8 میوه را بخورید تا باهوش تر شوید"، کلیک کنید.