این برند موبایل، بازار جنوب شرق آسیا را قبضه کرد!

به گزارش خبرگزاری گولوپ، براساس گزارش مجله گولوپ، شرکت تحقیقاتی کانالیس از رشد سالانه ی 12 درصدی بازار موبایل جنوب شرقی آسیا در سه ماهه ی اول سال 2024 خبر داد. تحلیلگران معتقدند که وضعیت بازار نسبت به سال 2023 درحال بهبود است.

تولیدکنندگان موبایل در بازه ی زمانی مورد بحث 23٫5 میلیون دستگاه عرضه کرده اند، اما هنوز هم فاصله ی زیادی تا آمار سال 2023 دارند. یکی از دلایل اصلی رشد بازار جنوب شرق آسیا، فروش بالا در بازارهای اندونزی و مالزی بود. ازطرفی، فیلیپین و اندونزی در احیای بخش محصولات زیر 100 دلار نقش پررنگی ایفا کردند.

برند موبایلی که بازار جنوب شرق آسیا را قبضه کرد!

حجم عرضه ی سالانه ی سامسونگ حدود 20 درصد کاهش یافته؛ اما این شرکت همچنان با 19 درصد سهم پیشتاز بازار گوشی های هوشمند در جنوب شرق آسیا است. از آن جایی که غول فناوری کره ای توجه خود را بر دسته ی گوشی های میان رده و پرچمدار متمرکز کرده است، این پیشرفت دور از انتظار نبود.

ترنشن، مالک برندهای Itel و Tecno و Infinix، توانست جایگاه دوم را با 18 درصد سهم بازار و رشد سالانه ی 197 درصدی از آنِ خود کند.

ترنشن از اوپو و شیایومی نیز پیشی گرفته است. فروش گوشی های هوشمند شیایومی به طور قابل توجهی نسبت به سال گذشته 52 درصد افزایش یافته؛ اما اوپو نسبت به سال گذشته دچار افت 12 درصدی شده است.

تحلیگران نسبت به آینده خوشبین هستند و معتقدند که کل بازار رشد 4 درصدی را در سال 2024 تجربه خواهد کرد؛ اما نوسان ارز، هزینه ی قطعات و سایر عوامل ممکن است جلوی رشد بازار را بگیرند.

227227

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "این برند موبایل، بازار جنوب شرق آسیا را قبضه کرد!" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "این برند موبایل، بازار جنوب شرق آسیا را قبضه کرد!"، کلیک کنید.