این اشتباهات، سلامت زنان را به خطر می اندازد

این اشتباهات، سلامت زنان را به خطر می اندازد

به گزارش گولوپ، پنج مورد از اشتباهات رایجی که زنان در زمینه سلامت خود اغلب نادیده می گیرند و مرتکب می شوند، در این مطلب گردآوری شده است.

1) غفلت از معاینات منظم

نادیده گرفتن معاینات و غربالگری ها، یک اشتباه بزرگ در طول زندگی زنان است. چکاپ های سالانه، فرصتی را برای ارزیابی سطح فشار خون، کلسترول و قند خون فراهم می کند.

2) کم خوابی

خواب کمتر از 7 الی 9 ساعت در شبانه روز، به ویژه در زنان، منجر به اختلال در تمرکز، ضعف ایمنی، نوسانات خلق و خو، افزایش وزن و ابتلا به دیابت و بیماری قلبی می شود.

3) بی توجهی به آبرسانی بدن

آبرسانی بدن برای همه افراد، به ویژه زنان، اهمیت بسیاری دارد. کم آبی بدن می تواند انرژی، ثبات خلق و خو و تمرکز را کاهش و خطر سردرد، یبوست، سنگ کلیه و عفونت های دستگاه ادراری را افزایش دهد.

4) استفاده بیش از حد از مکمل ها

مصرف خودسرانه مکمل های دارویی می تواند باعث اختلال در فعل و انفعالات بدن یا عدم تعادل در دستگاه گوارش شود. این داروها باید حتماً توسط پزشک تجویز و مصرف شوند.

8) نادیده گرفتن سلامت روان

حتی زنانی که به طور کامل به سلامت جسمانی خود توجه دارند، گاهی اوقات علایم مربوط به سلامت روان را نادیده می گیرند. شرایطی مانند اضطراب، افسردگی و حتی اختلال در غذا خوردن در زنان نیازمند مراجعه به روان درمانگر است.

تاثیرات مهم فشار خون بالا در این گروه از زنان

9 مکمل غذایی که باید بعد از 40 سالگی مصرف کنید

منبع: cathe

47232

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "این اشتباهات، سلامت زنان را به خطر می اندازد" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "این اشتباهات، سلامت زنان را به خطر می اندازد"، کلیک کنید.