این استان ها در سه روز آینده بارانی هستند/ هشدار هواشناسی به مسافران

این استان ها در سه روز آینده بارانی هستند/ هشدار هواشناسی به مسافران

به گزارش گولوپ، سازمان هواشناسی کشور با صدور هشدار هواشناسی سطح زردرنگ از نفوذ سامانه بارشی جدید از سمت شمال غرب، تداوم فعالیت سامانه ای در نیمه شرقی و در نواحی مستعد ناپایداری های همرفتی طی روزهای چهارشنبه (8 فروردین) تا جمعه (10 فروردین) خبر داد.

گولوپ نوشت: بر اساس این هشدار، طی روز چهارشنبه (8 فروردین) در استانهای آذربایجان شرقی، اردبیل، جنوب آذربایجان غربی، کرمانشاه، زنجان، کردستان، قزوین، شمال همدان، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، شمال سمنان، شمال خراسان رضوی و ارتفاعات استانهای تهران و البرز، طی روز پنجشنبه (9 فروردین) در استانهای لرستان، مرکزی، اصفهان، یزد، ارتفاعات مازندران، جنوب خراسان شمالی، خراسان رضوی، شمال خراسان جنوبی، شمال فارس، شمال غرب کرمان و طی جمعه (10 فروردین) در استانهای شرق اصفهان، یزد، کرمان، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، شمال سیستان و بلوچستان و شمال هرمزگان بارش باران، در ارتفاعات و نواحی سردسیر برف، در نقاط گرمسیر با رعد و برق، وزش باد شدید، برخی نقاط گردوخاک، در نقاط مستعد تگرگ و در جاده های کوهستانی و گردنه ها همراه با مه پیش بینی می شود.

از همین رو، احتمال آبگرفتگی معابر عمومی، احتمال جاری شدن روان آب، مه، وزش باد نسبتا شدید، لغزندگی و کاهش دید بویژه در جاده های کوهستانی و گردنه ها، احتمال خسارت به سازه های موقت، احتمال خسارت به نهال و محصولات کشاورزی وجود دارد.

در همین راستا سازمان هواشناسی کشور نسبت به احتیاط در سفرهای برون شهری، عدم توقف در بستر و حاشیه رودخانه ها، احتیاط در عبور از حاشیه رودخانه ها و مسیل ها، احتیاط در فعالیت های کوه نوردی و جابجایی عشایر، آمادگی دستگاه های اجرایی و امدادی و پاک سازی دهانه پل ها، لایروبی کانال ها و آب روها، تمهیدات لازم جهت حفاظت از تولیدات کشاورزی و احتیاط در انجام هر گونه عملیات کشاورزی توصیه کرده است.

این سازمان همچنین از افزایش گرادیان فشاری طی روزهای 8 تا 10 فروردین ماه در استان های مختلف خبر داده و آورده است: در روز چهارشنبه (8 فروردین) در استانهای آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان، قزوین، کردستان، کرمانشاه، لرستان، مرکزی، البرز، تهران، سمنان، شمال اصفهان، خراسان رضوی و خراسان شمالی، در روز پنجشنبه (9 فروردین) در استانهای بوشهر، کرمانشاه، ایلام و شمال اصفهان و طی روز جمعه (10 فروردین) در شرق سمنان، کرمان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی و شمال سیستان و بلوچستان پیش بینی می شود.

از این رو احتمال اختلال در سفرهای بین شهری و داخل شهر، احتیاط در فعالیت های عمرانی، باغی و زراعی، احتمال خسارت به سازه های موقت، احتمال خسارت به ماشین آلات کشاورزی، نهال و محصولات کشاورزی وجود دارد. در این راستا سازمان هواشناسی نسبت به احتیاط در سفرهای بین شهری، احتیاط در فعالیت های کوه نوردی و جابجایی عشایر، اطمینان از استحکام سازه های موقت، تمهیدات لازم جهت حفاظت از تولیدات کشاورزی و احتیاط در انجام هر گونه عملیات کشاورزی توصیه کرده است.

هشدار زرد رنگ به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسیولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "این استان ها در سه روز آینده بارانی هستند/ هشدار هواشناسی به مسافران" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "این استان ها در سه روز آینده بارانی هستند/ هشدار هواشناسی به مسافران"، کلیک کنید.