اوکراین : پوتین را به عنوان رییس جمهوری روسیه به رسمیت نمی شناسیم

اوکراین : پوتین را به عنوان رییس جمهوری روسیه به رسمیت نمی شناسیم

به گزارش گولوپ، وزارت خارجه اوکراین دوشنبه اعلام کرد که با توجه به صدور حکم بازداشت پوتین از سوی دیوان بین المللی کیفری، هیچ زمینه حقوقی برای به رسمیت شناختن وی به عنوان رییس جمهوری منتخب و مشروع فدراسیون روسیه وجود ندارد.

به گزارش ایرنا به نقل از تارنمای یوکرینفورم، این وزارتخانه در بیانیه ای از کشورهای دیگر و سازمان های بین المللی درخواست کرد که نتایج انتخابات ریاست جمهوری روسیه در ماه مارس و انتخاب پوتین به عنوان رییس جمهوری مشروع این کشور را نپذیرند.

این وزارتخانه همچنین اعلام کرد که مسکو به دلیل برگزاری انتخابات در مناطق دونتسک، لوهانسک، زاپوریژیا، خرسون و شبه جزیره کریمه که به روسیه ضمیمه شدند، اسناد و قوانین بین المللی را نقض کرده است.

کمیسیون مرکزی انتخابات روسیه دوشنبه 28 اسفند اعلام کرد: بنا بر نتایج شمارش همه آرای شرکت کنندگان در انتخابات هشتمین دوره ریاست جمهوری این کشور، ولادیمیر پوتین 87.28 درصد آرا را به دست آورد و برای پنجمین بار، رییس جمهوری روسیه شد.

بر این اساس، نیکلای خاریتونوف (نامزد حزب کمونیست روسیه) با کسب سه میلیون و 768 هزار و 470 رای یعنی 4.31 درصد آرا جایگاه دوم را به دست آورد.

کمیسیون مرکزی انتخابات روسیه افزود: پس از آن، ولادیسلاو داوانکوف (نامزد حزب مردم جدید) سه میلیون و 362 هزار و 484 رای یعنی 3.85 درصد آرا را به خود اختصاص داد.

بنا بر این گزارش، لیونید اسلوتسکی (نامزد حزب لیبرال دموکراسی روسیه) نیز 2 میلیون و 795 هزار و 629 رای ( 3.20 درصد آرا) را به دست آورد.

310310

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اوکراین : پوتین را به عنوان رییس جمهوری روسیه به رسمیت نمی شناسیم" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اوکراین : پوتین را به عنوان رییس جمهوری روسیه به رسمیت نمی شناسیم"، کلیک کنید.