اولویت دهی به زایمان های طبیعی در اجرای طرح جوانی جمعیت

اولویت دهی به زایمان های طبیعی در اجرای طرح جوانی جمعیت

گولوپ/فارس رییس بیمارستان شهید دکتر بهشتی شیراز از اجرای سیاست های جوانی جمعیت بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری خبر داد و گفت: بر اساس سیاست های جوانی جمعیت، سیاستگذاری های این مجموعه درمانی بر مبنای ارتقاء سلامت مادران و نوزادان با زایمان طبیعی است.

عباس محسنی در گفت وگو با خبرنگار گولوپ، با اشاره به فعالیت های بیمارستان شهید بهشتی که بیمارستان متعلق به تامین اجتماعی است، برای طرح جوانی جمعیت اشاره کرد و گفت: زیرساخت های درمانی و به ویژه بلوک زایمان بیمارستان شهید دکتر بهشتی شیراز تحت عملیات نوسازی و بهسازی قرار گرفته و مجهز به بهترین تجهیزات پزشکی و کادر درمانی مجرب است.

وی با تاکید بر این موضوع که تجهیزات بیمارستان شهید دکتر بهشتی شیراز نسبت به بسیاری از مراکز درمانی بخش خصوصی پیشرفته تر و کارآمدتر است، بیان کرد: این مرکز از بهترین کادر درمان برخوردار است که خدمات متنوعی را به بیماران ارایه می کنند.

محسنی با بیان اینکه کلیه خدمات درمانی برای بیمه شدگان تامین اجتماعی در بیمارستان شهید دکتر بهشتی شیراز رایگان است، افزود: بر اساس آمار و ارقام عملکرد بیمارستان شهید دکتر بهشتی شیراز از بسیاری از مراکز صاحب نام درمانی بالاتر است که این موفقیت دستاورد حمایت های مدیریت درمان تامین اجتماعی و تلاش جهادی و خستگی ناپذیر کادر درمان است.

رییس بیمارستان شهید دکتر بهشتی شیراز با اشاره به این موضوع که برخورداری از تجهیزات پیشرفته پزشکی نقش ارزنده ای در ارتقاء سلامت بیماران دارد، اظهار کرد: شاید بسیاری از اقشار جامعه از تجهیزات پیشرفته درمانی که در بیمارستان شهید دکتر بهشتی شیراز آماده خدمت رسانی است، خبر نداشته باشند و با کمک رسانه ها به دنبال افزایش آگاهی های عمومی در این حوزه هستیم.  

محسنی با بیان اینکه حجم سرمایه گذاری هنگفتی توسط مدیریت درمان تامین اجتماعی فارس جهت تامین تجهیزات پزشکی پیشرفته صورت می گیرد، اظهار کرد: سلامت بیماران مهم ترین هدف ما در بیمارستان شهید دکتر بهشتی شیراز است و در این راستا از هیچ تلاش و کوششی فروگذار نیستیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش از اجرایی سازی فرامین رهبر معظم انقلاب در حوزه جوانی جمعیت خبر داد و افزود: تا پایان دی ماه سال جاری بیش از 1700 تولد در بیمارستان شهید دکتر بهشتی شیراز انجام شده که از این تعداد 800 مورد زایمان طبیعی بوده است.

رییس بیمارستان شهید دکتر بهشتی شیراز با تاکید بر اینکه اولویت پزشکان بر مبنای زایمان طبیعی است، گفت: بر اساس سیاست های جوانی جمعیت، سیاستگذاری های این مجموعه درمانی بر مبنای ارتقا سلامت مادران و نوزادان با زایمان طبیعی است و تنها در موارد خاص و بنابر تجویز پزشک از روش های سزارین استفاده می شود.

وی تاکید کرد: تمامی سزارین های انجام شده دارای ادله علمی است و بیش از 70 درصد از آن ها سزارین های تکراری بوده که ناچار به انجام آن بودیم.

محسنی اظهار کرد: در بخش زایمان بیمارستان شهید دکتر بهشتی شیراز از بهترین تجهیزات پزشکی به منظور ارایه خدمات به مادران باردار و نوزادان استفاده می کنیم که نتیجه آن ارتقا سلامت مادر و کودک است.

وی در ادامه از راه اندازی بخش زایمان بی درد در بیمارستان شهید دکتر بهشتی شیراز خبر داد و افزود: امروزه بیش از 50 درصد از زایمان ها در بیمارستان شهید دکتر بهشتی شیراز به این شیوه صورت می گیرد و بیمه شدگان تامین اجتماعی هیچ وجه برای برخورداری از این خدمت پیشرفته درمانی پرداخت نمی کنند.

رییس بیمارستان شهید دکتر بهشتی شیراز بیان کرد: یکی دیگر از گام های مهم در حوزه ارایه خدمات درمانی به مادران باردار اجرای برنامه «مامای همراه» است که در زمره برنامه های اعتبار بخشی وزارت بهداشت و درمان قرار می گیرد.

محسنی از اتخاذ راهکارهایی به منظور حمایت روانی از مادران خبر داد و افزود: با برنامه ریزی واحد مدیریت از مردادماه سال 1400 فرآیندی تعریف شد که بر مبنای آن مادران در مرحله زایمان از «مامای همراه» بهره مند شده و آن ها را در انجام روند زایمان همراهی کند.

وی با بیان اینکه بیمارستان شهید دکتر بهشتی شیراز در این زمینه پیشتاز بوده است، اظهار کرد: تا پایان سال 1400 تعداد 247 مورد مامای همراه به ماردان باردار ارایه خدمت کردند و نتیجه آن کسب میزان 100 درصدی رضایتمندی از خدمات بوده است.

این مقام مسیول در بخش دیگری از سخنانش از انعقاد قرارداد بیمارستان شهید دکتر بهشتی شیراز با بیمه خدمات درمانی خبر داد و افزود: در گذشته تعرفه های آزاد برای ارایه خدمات به افراد تحت پوشش بیمه خدمات درمانی مبنای محاسبه قرار می گرفت و با انعقاد این قرارداد با تعرفه های دولتی به این گروه از بیماران ارایه خدمت می کنیم.

رییس بیمارستان شهید دکتر بهشتی شیراز افزود: ارایه خدمات به نوزادان و مادران باردار در بخش خصوصی مستلزم پرداخت تعرفه های بالایی است که در توان پرداخت بسیاری از اقشار جامعه نیست. به همین دلیل پیش بینی های لازم برای ارایه خدمات به جمع بیشتری از مادران باردار در بخش زایمان بیمارستان شهید دکتر بهشتی شیراز با تعرفه دولتی اندیشیده شده است.

محسنی با اعلام این خبر که کیفیت ارایه خدمات در آینده رشد چشمگیری خواهد یافت، اظهار کرد: در سال 1403 برنامه زایمان در آب برای بیماران تحت پوشش تامین اجتماعی و خدمات درمانی در بیمارستان شهید دکتر بهشتی شیراز ارایه خواهد شد.

وی از ارایه خدمات درمانی و جراحی به بیماران در روزهای تعطیل خبر داد و افزود: تمهیدات ویژه ای برای گسترش زیرساخت های درمانی برای ارایه خدمت به طیف بیشتری از بیماران و به ویژه ماردان باردار اندیشیده شده تا عمل های فوری در انتظار نمانند.

به گفته این مقام مسیول بخش زنان و NICU  بیمارستان شهید دکتر بهشتی شیراز در زمره بهترین بخش های مراکز درمانی در سطح استان فارس قرار می گیرد که به مادران و نوازادان ارایه خدمات می کند.

رییس بیمارستان شهید دکتر بهشتی شیراز از راه اندازی کلاس های آموزشی برای مادران باردار خبر داد و افزود: این موارد آموزشی بر اساس جدیدترین بخشنامه های وزارت بهداشت و درمان ارایه می شود و در ارزیابی های دانشگاه علوم پزشکی موفق به کسب بهترین استانداردهای آموزشی شده ایم.

وی با تشریح برخی از خدماتی که در کلاس های آموزشی به مادران ارایه می شود، بیان کرد: آموزش های تیوری،  تمرین ورزش های دوران بارداری، راه اندازی اتاق کودک، مشاوره شیردهی توسط بانوان کارشناسان و طیف گسترده ای از خدمات در کلاس های آموزشی ارایه می شود.

محسنی افزود: آمار عفونت های بیمارستانی و مرگ و میر مادران و نوزادان در بخش زایمان بیمارستان شهید دکتر بهشتی شیراز بسیار کم و کاهشی بوده و معدود مواردی هم که ثبت شده به دلیل زایمان زودرس بوده است.

وی در بخش پایانی سخنانش افزود: بخش درمانگاه بیمارستان شهید دکتر بهشتی شیراز در زمره فعال ترین مراکز درمانی استان است که با برخورداری از کارشناسان و پزشکان مجرب و متخصص به بیماران ارایه خدمت می کند.

پایان خبر گولوپ

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اولویت دهی به زایمان های طبیعی در اجرای طرح جوانی جمعیت" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اولویت دهی به زایمان های طبیعی در اجرای طرح جوانی جمعیت"، کلیک کنید.