انهدام تیم سقط جنین در کرمان

انهدام تیم سقط جنین در کرمان

گولوپ/کرمان رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: تیمی که در خارج از مراکز درمانی اقدام به کارهای خارج از عرف و سقط جنین می کردند با همکاری دستگاه قضا و نهادهای امنیتی منهدم شد.

دکترمهدی احمدی نژاد پیش از ظهر امروز دوم اردیبهشت ماه در نشست خبری هفته سلامت با اعلام این خبر اظهار کرد: با همکاری دستگاه قضا و نهادهای امنیتی تیم سقط جنین در کرمان منهدم شد. این تیم که شامل افرادی مانند پزشک، ماما و پرستار بود در خارج از مرکز درمانی کارهای خارج از عرف انجام می دادند.

احمدی نژاد افزود: 13 میلیارد تومان بدهی معوقات پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی کرمان بود که سبب شد تولید مقالات علمی این دانشگاه کاهش یابد. خوشبختانه بخشی از این بدهی پرداخت شد و امسال این بدهی به یک میلیارد و 300 میلیون تومان رسیده است.

وی ادامه داد: دانشگاه علوم پزشکی کرمان در پرداخت حق و حقوق پرستاری رتبه دوم کشور را بعد از دانشگاه تهران دارد و در پایان سال گذشته شش ماه از معوقات پزشکان و پرسنل را تسویه کردیم و جزء دانشگاه های اول کشور در این زمینه هستیم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان از تکمیل طرح های عمرانی این دانشگاه سخن به میان آورد و تصریح کرد: ساختمان خوابگاه دانشجویان دختر، دانشکده مدیریت و دانشگاه پیراپزشکی از پیشرفت فیزیکی بالایی برخوردار هستند.

وی با اشاره به مشارکت خیران در امر سلامت و همکاری با دانشگاه علوم پزشکی کرمان عنوان کرد: خیران در ساخت و خرید برخی دستگاه های پزشکی به این دانشگاه کمک می کنند.

احمدی نژاد افزود: بیمارستان 350 تختخوابی امام رضا علیه السلام که بزرگترین بیمارستان روانپزشکی جنوب شرق کشور است، با کمک خیران در حال ساخت است و تا پایان سال آینده به بهره برداری می رسد.

وی با اشاره به اجرای طرح جامع سلامت خانواده در شهرستان بردسیر تصریح کرد: 9 دستگاه آمبولانس جدید به ناوگان امدادی این دانشگاه با کمک خیران اضافه شد.

کمبود زیرساخت های شهری؛ علت عدم ماندگاری پزشکان است

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان عنوان کرد: در برخی از شهرستان ها به علت کمبود زیرساخت های شهری انگیزه ای برای پزشکان وجود ندارد و پزشکان در این مناطق ماندگار نمی شوند. 

وی افزود: در برخی از شهرستان ها که برخی تخصص ها را نداشتند لذا با پزشکان قرارداد خارج از عرف بسته ایم.

احمدی نژاد در ادامه اظهار کرد: متاسفانه صبح امروز یکی دیگر از مجروحان حمله تروریستی گلزار شهدای کرمان به خیل شهدا پیوست.

احمدی نژاد در ادامه اظهار کرد: جمعیت اتباع بیگانه در کرمان قابل شناسایی نیست زیرا بسیاری از آنها مدارک شناسایی ندارند و هر چند روز یکبار خودروی حامل اتباع افغانستانی دچار حادثه می شوند که هزینه های زیادی به بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمان تحمیل می کنند.

 وی افزود: ایرانی ها به مراکز بهداشتی نمی روند زیرا اتباع زیادی به این مراکز مراجعه می کنند لذا مردم خودمان رغبتی برای حضور در این مراکز ندارند و از خدمات بهداشتی محروم می شوند و با توجه به اینکه اغلب افاغنه کارت هویتی ندارند بنابراین نمی دانیم چه مبلغی خدمات درمانی به آنها ارایه می شود.

همچنین برهانی نژاد معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان نیز در این جلسه گفت: برنامه سلامت خانواده را در حال اجرا داریم و امسال پوشش گسترده تر خواهد بود.

وی با اشاره به نقش رسانه ها در ترویج زندگی سالم در جامعه، در ادامه درباره سلامت آب شرب تصریح کرد: طبق آزمایشات مکرر آب آشامیدانی کرمان مشکلی ندارد و در برخی فصول ممکن است کدری داشته باشد اما مواد شیمیایی ندارد.

به گزارش گولوپ، درخشان معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمان نیز در این جلسه با تبیین اقدامات عمرانی و خدماتی و تجهیز و توسعه بیمارستان در حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: رصد و نظارت و انجام زایمان طبیعی و بدون درد و نظارت بر زایمان طبیعی و … انجام شده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمان بیان کرد: همچنین از سقط جنین 69 نفر در کرمان و 154 نفر در سطح استان به دلیل مداخلات روحی و روانی مراکز نفس جلوگیری شد.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار گولوپ درباره وضعیت شیوع آبله مرغان و سرخک در حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: در سال گذشته تقریبا دو مورد ابتلا به سرخک در یکی از استان های همسایه کرمان گزارش شده، البته از ابتلا به آبله مرغان مواردی داریم اما نگرانی در این زمینه وجود ندارد زیرا بیماران مبتلا به آبله مرغان بهبود می یابند و نیاز به بستری ندارند.

پایان خبر گولوپ

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "انهدام تیم سقط جنین در کرمان" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "انهدام تیم سقط جنین در کرمان"، کلیک کنید.