انتقاد تند برنی سندرز از سیاست های بایدن درباره فلسطین

انتقاد تند برنی سندرز از سیاست های بایدن درباره فلسطین

آفتاب نیوز :

سناتور «برنی سندرز»، عضو کنگره آمریکا در برنامه شبکه سی ان ان، سیاست های دولت بایدن در قبال جنگ غزه را زیر سوال برد و گفت: «موضع بایدن در قبال جنگ اسراییل علیه غزه ممکن است رای دهندگان جوان را از خود دور کرده باشد.»

به گزارش الجزیره، به گفته سندرز، اعتراضات دانشجویی ضد جنگ در دانشگاه های آمریکا ممکن است لحظه «ویتنام» بایدن باشد. دانشجویان تظاهرات می کنند نه به این دلیل که از حماس حمایت می کنند، بلکه به این دلیل که از کاری که دولت اسراییل در غزه انجام می دهد عصبانی هستند.

سناتور برنی سندرز همچنین گفت: دانشجویان حق دارند به کمک های مستمر آمریکا به دولت راست افراطی نتانیاهو اعتراض کنند. از منظر اخلاقی و سیاسی، امیدوارم که بایدن از دادن چک سفید به نتانیاهو دست بردارد.

چند شب پیش نیز، «برنی سندرز» سناتور آمریکایی اعلام کرده بود که کابینه راست گرا، افراطی و نژادپرست بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی، فاجعه انسانی را در غزه ایجاد کرده است.

این سناتور آمریکایی در ادامه تصریح کرد: متهم کردن اسراییل به کشتار 33 هزار فلسطینی یهودی ستیزی نیست، بلکه روشن کردن یک حقیقت است. وی در ادامه افزود: ما باید به هر شکلی با یهودی ستیزی مخالفت کنیم. کاری که کابینه راست گرا، افراطی و نژادپرست نتانیاهو انجام می دهد، در تاریخ معاصر جنگ ها بی سابقه است. آن ها (اشغالگران صهیونیست) در 6.5 ماه گذشته کشته 33 هزار فلسطینی را کشته و 77 هزار تَن را زخمی کرده اند؛ یک سوم از این تعداد را زنان و کودکان تشکیل می دهند. اسراییل بیش از 60 درصد از اماکن مسکونی آن ها را ویران کرده است.

«برنی سندرز» تاکید کرد: آن ها (صهیونیست های اشغالگر) سیستم بهداشت و درمان در غزه را ویران کرده اند؛ زیرساخت ها را از بین برده اند. برق نیست. آب بسیار کمی وجود دارد.

سناتور آمریکایی ایالت ورمونت در ادامه افزود: در حال حاضر احتمال وقوع گرسنگی و قحطی گسترده در غزه وجوددارد. وقتی شما این اتهامات را مطرح می کنید، این یهودستیزی نیست؛ بلکه واقعیت دارد. یهودی ستیزی، اسلام هراسی و سایر اشکال تعصب را به هر شکلی محکوم کنیم. ما باید به فاجعه انسانی بی سابقه ای که در حال حاضر در غزه رخ می دهد توجه کنیم. آن ها دارند غزه را به طور کامل ویران می کنند.

هفته گذشته نیز سناتور ایالت ورمونت آمریکا گفته بود: اسراییل سعی می کند تظاهرات ضدجنگ در غزه را به یهودی ستیزی نسبت دهد.

«برنی سندرز» سناتور آمریکایی خطاب به نخست وزیر رژیم صهیونیستی گفت وقتی که 34 هزار زن و کودک در غزه کشته شده اند، تظاهرات در دانشگاه های آمریکا یهودی ستیزی نیست.

سندرز خطاب به نتانیاهو اعلام کرد: نه آقای نتانیاهو. یادآوری اینکه در مدت کمی بیش از شش ماه، دولت افراطی شما 34 هزار فلسطینی را کشته و بیش از 77 هزارنفر زخمی کرده که 70 درصد آن ها را زنان و کودکان هستند، این یهودی ستیزی یا طرفداری از حماس نیست.

سندرز یادآور شد که نتانیاهو نمی تواند به بهانه یهودستیزی حواس مردم را از جنگ غیراخلاقی در غزه منحرف کند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "انتقاد تند برنی سندرز از سیاست های بایدن درباره فلسطین" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "انتقاد تند برنی سندرز از سیاست های بایدن درباره فلسطین"، کلیک کنید.