انتشار موفق اوراق صکوک صندوق نوآوری و شکوفایی برای یک شرکت دانش بنیان ایرانی

انتشار موفق اوراق صکوک صندوق نوآوری و شکوفایی برای یک شرکت دانش بنیان ایرانی

نخستین اوراق صکوک صندوق نوآوری و شکوفایی با هدف کمک به رشد تولید محصول یک دانش بنیان با ضمانت صندوق، با موفقیت در بازار بورس عرضه و به طور کامل فروخته شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری گولوپ، اوراق صکوک، ابزار تامین مالی مبتنی بر استقراض از بازار اوراق بهادار بوده که بر پایه قراداد های اسلامی تعریف شده است و هدف صندوق نوآوری و شکوفایی از ارایه این خدمت، حمایت از شرکت های دانش بنیان در دسترسی به منابع بازار سرمایه از طریق تسهیل در شرایط انتشار صکوک نوآوری است.

اولین اوراق صکوک مرابحه صندوق نوآوری و شکوفایی برای یک شرکت دانش بنیان به مبلغ 120 میلیارد تومان، 19 اسفند از طریق بازار بورس عرضه و در همان روز با موفقیت فروخته شد.

نرخ سود این اوراق مرابحه 48 ماهه، 23 درصد (واریز سود هر سه ماه یکبار) است.

این اوراق با هدف کمک به رشد تولید محصول دانش بنیان «آلفا آلومینا با خلوص بیش از 94 درصد»، با ضمانت مشترک صندوق نوآوری و شکوفایی و بانک پارسیان منتشر شد.

آلفا آلومینا یا اکسید آلومینیوم با ساختار آلفا (کوراندوم) پایدارترین فاز آلومینا است که معمولا به شکل یک پودر سفیدرنگ دیده می شود. این پودر سرامیکی به علت داشتن سختی بالا می تواند در صنعت پولیش و ساینده ها کاربرد بسیاری داشته باشد. از طرفی با کنار هم قرار دادن مورفولوژی مناسب و سختی مطلوب علاوه بر کاهش زبری سطحی، می توان درخشندگی بالاتری در طی عملیات پولیش بر روی سطوح ایجاد کرد.

بازارگردان این اوراق مرابحه، شرکت تامین سرمایه لوتوس است و این اوراق از طریق بازار بورس قابل معامله هستند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "انتشار موفق اوراق صکوک صندوق نوآوری و شکوفایی برای یک شرکت دانش بنیان ایرانی" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "انتشار موفق اوراق صکوک صندوق نوآوری و شکوفایی برای یک شرکت دانش بنیان ایرانی"، کلیک کنید.