امیرحیدری: هوانیروز ارتش در لبه فناوری قرار دارد

امیرحیدری: هوانیروز ارتش در لبه فناوری قرار دارد

فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: هوانیروز ارتش امروز در لبه فناوری قرار دارد و از لحاظ تسلیحات و تجهیزات ویژه‌ای که وارد هوانیروز شده است، قابل مقایسه با هوانیروز دوران دفاع مقدس نیست.

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری علم و فناوری گولوپ، امیر کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش پیش از ظهر امروز (دوشنبه، ۱۸ تیرماه) در اولین کنگره شهدای هوانیوز با اشاره به اینکه امروز یاد ۲۷۰ شهید خلبانان هوانیروز را گرامی می‌داریم، گفت: آئین امروز گرامی‌داشت شهدایی که هوانیروز نورانی و قدرتمندی را به یادگار برای ما گذاشتند و امروز خلبانان جوان ما با نگاه به تمثال مبارک شهدا و با نگاه به سیره شهدا کمر همت بستند که این راه نورانی را با صلابت ادامه دهند.

وی ادامه داد: همه ما خودمان را خادمان خانواده شهدا می‌دانیم و گرامی داشت یاد شهدا می‌تواند ما را به طرف اهدافمان راهنمایی کند. ما در این همایش‌ها باید سیره شهدا را الگوسازی کنیم برای نسل آینده که بتوانند ا شهدا زندگی‌شان را ادامه دهند.

امیر حیدری در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه هوانیروز امروز نسبت به هوانیروز دوران دفاع مقدس چه تفاوت‌هایی دارد، گفت: هوانیروز در دفاع مقدس سابقه نورانی دارد، اما مانند هر جنگ افزار و تسلیحاتی باید به روز شود.

وی ادامه داد: هوانیروز امروز در لبه فناوری قرار دارد و از لحاظ تسلیحات و تجهیزات ویژه‌ای که وارد هوانیروز شده است و قابل مقایسه با هوانیروز دوران دفاع مقدس نیست. امروز تمام پرنده‌های ما قابلیت ناوبری و پرواز در شب را دارند در حالی که در دوران دفاع مقدس ما این قابلیت‌ها را نداشتیم.

فرمانده نیروی زمینی ارتش تصریح کرد: امروز موشک‌های هوانیروز موشک‌های از نوع دور زن با برد ۲۰ کیلومتر هستند و هوانیروز امروز در حالی به موشک راهبردی با برد ۲۰۰ کیلومتری مجهز شده است که در زمان دفاع مقدس برد موشک ما، ۳ کیلومتر بود که نشانه تفاوت گسترده نسبت به گذشته است.

وی افزود: امروز هوانیروز به یک نیروی راهبردی تبدیل شده است. به نحوی که از حالت یگان تاکتیکی خارج شده و به یک یگان راهبردی مبدل شده است. از لحاظ مکانیزه کردن سامانه ناوبری پرنده‌ها نیز اقدامات خوبی در هوانیروز به عمل آمده است که واقعاً هوانیروز را از حیث قابلیت‌های تهاجمی نسبت به دوران دفاع مقدس بسیار متمایز کرده است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "امیرحیدری: هوانیروز ارتش در لبه فناوری قرار دارد" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "امیرحیدری: هوانیروز ارتش در لبه فناوری قرار دارد"، کلیک کنید.