اقدامات امدادی و بشردوستانه هوشمندسازی می شود – خبرگزاری گولوپ | اخبار ایران و جهان

اقدامات امدادی و بشردوستانه هوشمندسازی می شود - خبرگزاری گولوپ | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری گولوپ، پیر حسین کولیوند رییس جمعیت هلال احمر در آیین افتتاح مرکز هوشمند رصد اطلاعات و داده کاوی و همچنین افتتاح بیش از 50 پروژه عمرانی این جمعیت به مناسبت هفته گرامیداشت هلال احمر گفت: جمعیت هلال احمر یک نهاد عمومی و بشر دوستانه است. 3 میلیون داوطلب جوان گام دومی داریم که در تلاش برای رساندن این داوطلبان به 10 میلیون نفر هستیم تا در مواقع بروز بحران های طبیعی و غیرطبیعی بتوانیم به همه مردم امداد رسانی کنیم.

وی در توضیح اقدامات هلال احمر گفت: تیم های سحر (سفیران حمایت روانی هلال احمر در بحران ها) برای افزایش تاب آوری تلاش می کنند و به عنوان الگوی موفقی در صلیب سرخ جهانی شناخته شده اند، برای زنان بالای 30 سال در طرح یاس هلال احمر اشتغالزایی شده است، برای ارایه آموزش امدادی به مردم و توانمندسازی در دورافتاده ترین نقاط کشور، خانه های هلال را در اقصی نقاط کشور تاسیس کرده ایم.

کولیوند در ادامه بیان کرد: کاشت 5 میلیون نهال، فعالیت 140 هزار نخبه در هلال احمر، استفاده از توان خیرین برای کمک به مردم، ارایه خدمات توانبخشی رایگان در بیمارستان نورافشان به کودکان دارای کم توان جسمی، تولید داروهای نوترکیب، تولید داروهای گیاهی، افزوده شدن بسته خدمات دارویی گیاهی، تولید اعضای مصنوعی هوشمند بدن انسان قابل رقابت با محصولات مشابه خارجی، فعالیت مراکز درمانی هلال احمر در 15 کشور از جمله سایر فعالیت های هلال احمر است.

رییس جمعیت هلال احمر با اشاره به نیاز به تقویت انبارهای امداد و نجات هلال احمر گفت: نیازمند کمک برای بهبود وضعیت انبارهای هلال احمر هستیم و برای تقویت امدادرسانی در نقاط صعب العبور، نیازمند واردات بالگرد دید در شب هستیم.

کولیوند با اشاره به جایگاه بین المللی هلال احمر گفت: به گفته روسای کمیته صلیب سرخ جز 5 کشور برتر هستیم و در تدوین استراتژی های راهبردی صلیب سرخ از هلال احمر طرح و برنامه گرفته می شود.

رییس جمعیت هلال احمر ادامه داد: عالی ترین نشان صلیب سرخ بین 191 کشور جهان به هلال احمر ایران اعطا شده است. در حوزه اقدامات امداد و نجات در سطح ملی محلی و منطقه ای بسیار موفق عمل کرده ایم و هلال احمر ایران مورد تقدیر دولت ترکیه قرار گرفت.

رییس جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه هلال احمر ایران اقدامات زیادی برای کمک به مردم غزه انجام داده است افزود: کنگره بین المللی اشغال فلسطین از دیدگاه حقوق بین الملل بشردوستانه در غزه برگزار شد و 190 مورد مصادیق نقض حقوق بشر دوستانه در غزه استخراج شد و این کنگره مورد توجه صلیب سرخ هم قرار گرفت.

کولیوند گفت: در طول سال 22 هزار و 400 مورد عملیات جاده ای، 2 هزار و 700 مورد عملیات کوهستان و بیش از 44 هزار مورد عملیات انجام شده است. مهمترین عملیات ما امدادرسانی در سیل سیستان و بلوچستان بود.

وی در ادامه بیان کرد: امروز 58 طرح در هلال احمر با حضور معاون اول رییس جمهوری افتتاح می شود که شامل 25 طرح امدادی، 10 طرح بهداشتی درمانی ملی و بین المللی، 20 طرح آموزشی و پژوهشی، یک طرح نیز افتتاح مرکز رصد و پایش هلال احمر است، 3 طرح عمرانی شرکت سرمایه گذاری هلال احمر و 335 خانه هلال نیز افتتاح می شود.

کولیوند گفت: 110 سامانه جمعیت هلال احمر در مرکز رصد هوشمند اطلاعات و داده کاوی جمع می شود و حوادث و بحران ها در این مرکز رصد می شود. سیل، آتش سوزی، آلودگی هوا و سایر مخاطرات و همچنین فعالیت ها و اقدامات هلال احمر را در مرکز رصد و پایش، پیش بینی و اقدامات لازم را مد نظر قرار دهیم.

وی ادامه داد: سایر دستگاه ها نیز می توانند از این مرکز رصد و پایش هلال احمر بهره برداری و استفاده کنند. هدف از راه اندازی این مرکز هوشمندسازی تمام اقدامات هلال احمر و امدادرسانی ها است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اقدامات امدادی و بشردوستانه هوشمندسازی می شود – خبرگزاری گولوپ | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اقدامات امدادی و بشردوستانه هوشمندسازی می شود – خبرگزاری گولوپ | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.