اقامت بیش از 51 هزار مسافر نوروزی در 7 روز گذشته در استان سمنان

گزارش خبرگزاری گولوپ استان سمنان، امیر کرم زاده روز پنجشنبه 2 فروردین ماه 1403 با اعلام این خبر گفت: 51 هزار مسافر نوروزی و 36 گردشگر خارجی در 7 روز گذشته از بازه زمانی 24 اسفندماه 1402 تا یکم فروردین ماه 1403 در مراکز اقامتی استان شامل هتل، مهمان پذیر، هتل آپارتمان، اقامتگاه بوم گردی، خانه مسافر، اقامتگاه های موقت، تاسیسات اقامتی وابسته به آموزش وپرورش، مهمان سرای ادارات، سالن های ورزشی، خوابگاه های دانشجویی و … اقامت کردند.

دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر استان سمنان از بازدید 112 هزار و 537 گردشگر از جاذبه های استان خبر داد و افزود: باهدف افزایش خدمات رسانی به مسافران نوروزی، 136 بازدید نظارتی از در 7 روز گذشته از تاسیسات گردشگری استان انجام شده است.

امیر کرم زاده با تاکید بر اینکه تاسیسات گردشگری استان سمنان در نوروز 1403 افزایش قیمت نخواهند داشت، گفت: ایجاد خاطره خوش و رضایت در مسافران نوروزی از اهداف اصلی ستاد خدمات سفر است.

او در تشریح ظرفیت های رسمی، غیررسمی و اضطراری استان سمنان افزود: در استان سمنان 255 واحد تاسیسات گردشگری شامل هتل، مهمان پذیر، خانه مسافر، بوم گردی و اقامتگاه سنتی،12 باب زایرسرا،132 مدرسه با 1106 کلاس در حوزه اقامت و اسکان با ظرفیت 49404 نفر در هر شب پذیرای مسافران نوروزی در استان سمنان است.

***تمامی خدمات موردنیاز مسافران در استان سمنان تامین است

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان گفت: تمامی خدمات موردنیاز مسافران در استان سمنان تامین است.

امیر کرم زاده در هشتمین جلسه خدمات سفر به مسافران و زایران استان سمنان ویژه نوروز 1403 که روز پنجشنبه 2 فروردین ماه 1403 برگزار شد، گفت: بر اساس آمارهای احصاء شده و نظارت های انجام شده، خدمات رسانی به گردشگران، مسافران و زایران در استان سمنان به خوبی در حال انجام است و با تدابیر اندیشیده شده، هیچ گونه مشکلی در امنیت، بهداشت، اسکان و … مسافران در استان وجود ندارد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان افزود: اقداماتی در حوزه کاهش تصادفات جاده ای در استان سمنان انجام شده است که نتیجه بخش بوده است، اما همچنان باید تعداد ماشین های دارای چراغ گردان را برای بازدارندگی از تخلفات جاده ای و برافروختن آتش سرد در کنار جاده ها افزایش یابد.

امیر کرم زاده گفت: اداره آموزش وپرورش و اداره اوقاف و امور خیریه استان سمنان ظرفیت های خوبی را برای اسکان مسافران در استان ایجاد کرده اند.

او گفت: وجود کمپ های 30-60 در نزدیکی شهرها ازجمله در مجتمع های خدمات رفاهی یکی از مهم ترین عامل کاهش آمار تصادفات در استان سمنان است که تقویت و افزایش آن در نقاط حادثه خیز نزدیک شهرها موردتوجه است.

در این جلسه اعضای کمیته های عضو ستاد خدمات سفر استان سمنان ازجمله اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای، پلیس راه و راهور، دانشگاه علوم پزشکی سمنان، اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان سمنان و… به ارایه آمار و گزارش پرداختند.

***استقبال از مسافران نوروزی در نخستین روز از سال 1403

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سمنان گفت: استقبال از مسافران نوروزی استان سمنان در نخستین روز از سال 1403 در پلیس راه سرخه انجام شد.

امیر کرم زاده با اعلام این خبر گفت: در این مراسم با تبریک سال نو و ماه مبارک رمضان، با اهدای صنایع دستی و گل از زایران و مسافران نوروزی استقبال شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان شمالی افزود: برنامه استقبال از زایران و مسافران نوروزی همه ساله، به همت اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان با حضور جمعی از مسیولان انجام می شود.

کرم زاده گفت: در کنار خوش آمد گویی و معرفی جاذبه های تاریخی و گردشگری استان سمنان به مسافران، رعایت نکات ایمنی برای کاهش تصادفات جاده به مسافران یادآوری شد.

اقامت بیش از 51 هزار مسافر نوروزی در 7 روز گذشته در استان سمنان

***ظرفیت های گردشگری استان سمنان از طریق بیلبوردهای جاده ای معرفی می شوند

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان گفت: ظرفیت های گردشگری استان سمنان با 8 بیلبورد در محورهای مواصلاتی این استان معرفی می شوند.

امیر کرم زاده روز پنجشنبه 2 فروردین 1403 گفت: به مناسبت فرارسیدن سال نو باهدف معرفی جاذبه های تاریخی و طبیعی استان به مسافران و گردشگران نوروزی، 8 بیلبورد در محورهای مواصلاتی این استان سمنان نصب شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان افزود: با توجه به اینکه استان سمنان زیبای سمنان یک استان مواصلاتی بین چند استان بزرگ کشور، هم جوار با پایتخت کشور و در مسیر حرم امام رضا (ع) است، نصب بیلبوردها در جهت معرفی و آشنایی بیشتر مسافران عبوری با ظرفیت های استان در محورهای مواصلاتی این استان می تواند در حوزه تبلیغات و بازاریابی و جذب گردشگر نقش بسزایی را ایفا کند.

امیر کرم زاده با اشاره اینکه صنعت گردشگری در دنیای امروز یکی از صنایع پرسود ازلحاظ اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی است که تابلوهای گردشگری نقش ویژه ای در جذب گردشگر و معرفی بناها در این صنعت ایفا می کند، گفت: تعداد 2 بیلبورد در شهرستان شاهرود، 2 بیلبورد در شهرستان دامغان،2 بیلبورد در شهرستان میامی،1 بیلبورد در شهرستان سمنان،1 بیلبورد در شهرستان مهدی شهر در استان سمنان نصب شده است.

او افزود: با توجه به پیشرفت تکنولوژی، در تمامی بیلبوردهای گردشگری استان سمنان، نرم افزار جامع گردشگری پارکوپلو قرار داده شده است تا مسافران با نصب آن به تمامی اطلاعات گردشگری استان که نیاز دارند دسترسی داشته باشند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان گفت: در تلاش هستیم تا با استفاده از تمامی ظرفیت های تبلیغاتی ازجمله تبلیغات محیطی، انتشارات، تبلیغات مجازی، شبکه های رادیویی و تلویزیونی و رسانه ای بتوانیم استان را به بهترین نحو به گردشگران معرفی کنیم.

اقامت بیش از 51 هزار مسافر نوروزی در 7 روز گذشته در استان سمنان

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اقامت بیش از 51 هزار مسافر نوروزی در 7 روز گذشته در استان سمنان" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اقامت بیش از 51 هزار مسافر نوروزی در 7 روز گذشته در استان سمنان"، کلیک کنید.