اعلام ویژه برنامه های تلویزیون در روز عید فطر

اعلام ویژه برنامه های تلویزیون در روز عید فطر

تلویزیون برای روز چهارشنبه، 22 فروردین ماه مصادف با عید سعید فطر ویژه برنامه هایی تدارک دیده که از شبکه های سیما به روی آنتن می برد.

به گزارش گولوپ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سیما، شبکه های سراسری صداوسیما در موقعیت های مختلف و در مسیر برپایی موکب ها، جشن بزرگ عید فطر را پوشش می دهند.

شبکه یک با حضور در پارکینگ بیهقی، شبکه دو خیابان خرمشهر، شبکه سه تقاطع خیابان بهشتی و مفتح و پارکینگ چهل سرا، شبکه قرآن در مواکب خیابان خرمشهر، شبکه ورزش در حوضچه سه و درب منتهی اتوبان شهید سلیمانی شماره 20، شبکه سلامت در خیابان امام رضا (ع) و درب اتوبان شهید سلیمانی شماره 18، شبکه امید مواکب مفتح و بهشتی، شبکه افق پارکینگ حکمت صدرا و پارکینگ گلگشت و شبکه تهران در پارکینگ بنیاد مستضعفان حضور مردم در نماز عید سعید فطر در تهران را به تصویر می کشند.

همچنین ویژه برنامه های شبکه های سیما در روز عید فطر به شرح زیر است:

شبکه یک

ویژه برنامه «ایران دوست داشتنی» به صورت زنده سه شنبه، 21 فروردین ساعت 19:30 و 23 و روز چهارشنبه، 22 فروردین ساعت 19:15 از شبکه یک سیما پخش می شود.

همچنین پخش زنده نماز عید سعید فطر در روز عید ساعت 6 تا 9 روی آنتن می رود.

ویژه برنامه زنده «هلال» نیز که در ایام ماه مبارک مهمان سفره های افطار مخاطبان شبکه یک بود، در روز عید فطر از ساعت 11 تا 14 به صورت زنده پخش می شود.

شبکه دو

ویژه برنامه «سید خندان» با اجرای محمدرضا شهبازی در یک دورهمی طنز با بخش های شاد از امروز تا پنجشنبه، 23 فروردین حوالی ساعت 22:30 ادامه خواهد داشت.

«از مامان بگو» به میزبانی محیا اسناوندی که به مدت سی شب میزبان مادران بود، ویژه برنامه عید فطر را روز چهارشنبه حوالی ساعت 19 پخش خواهد کرد.

مسابقه «شصتادیا» حوالی ساعت 00:15 دقیقه بامداد از دیگر برنامه های شبکه دو سیما ویژه عید فطر خواهد بود.

شبکه سه

«حال نو» ویژه برنامه عید سعید فطر با اجرای حامد سلطانی از سه شنبه، 21 فروردین به مدت چهار شب به روی آنتن شبکه سه سیما می رود.

این برنامه از امشب حوالی ساعت 20، چهارشنبه حوالی ساعت 18، پنج شنبه و جمعه حوالی ساعت 22:30 از شبکه سه سیما پخش می شود.

مهمانان حاضر در برنامه از چهره های تولیدات تلویزیونی ماه مبارک رمضان خواهند بود.

شبکه چهار

برنامه «سرزمین شعر» ویژه عید فطر از شبکه چهار سیما پخش می شود. مسابقه «سرزمین شعر» با حضور علیرضا قزوه، علی محمد مودب، محمدکاظم کاظمی، ناصر فیض و با اجرای محمدمهدی سیار و حضور ویژه استاد علیرضا افتخاری در قالب مسابقه شعر شاعران معاصر روی آنتن می رود.

در دو روز عید فطر «سرزمین شعر» به صورت دو ویژه برنامه از ساعت 22:30 به مدت 90 دقیقه از شبکه چهار پخش می شود.

شبکه نسیم

ویژه برنامه «مهمانی» به تهیه کنندگی حسن خدادادی و کارگردانی ایرج طهماسب پنج شنبه و جمعه 23 و 24 فروردین ساعت 21 از شبکه نسیم به روی آنتن می رود. ایرج طهماسب با گروه عروسک های خود یک مهمانی شاد و جشن تولد در این برنامه دارند.

همچنین سری جدید برنامه «چهار شگفت انگیز» به تهیه کنندگی و کارگردانی سعید مظاهری با نقش آفرینی حسام نام آور، سیدسالار میرکریمی، صالح سلامت و مهرداد جوانمردی از چهارشنبه، 22 فروردین ماه ساعت 20 با موقعیت های جدید و متفاوت از شبکه نسیم پخش می شود.

«کودک شو» ویژه برنامه دیگر این شبکه در روز عید سعید فطر است که میزبان خانواده های پرجمیعت و دو قلو می شود. این برنامه به تهیه کنندگی حسین ربانی با اجرای ملیکا شریفی نیا چهارشنبه تا جمعه ساعت 22 از شبکه نسیم پخش خواهد شد.

«نسیم آوا» نیز با اجرای محمدرضا محبی با موسیقی های شاد، سنتی، گروه سرود و اقوام چهارشنبه و پنجشنبه ساعت 17:30 از شبکه نسیم پخش می شود.

شبکه تهران

ویژه برنامه «جشن رمضان» چهارشنبه به صورت ویژه از ساعت 21:30 روی آنتن شبکه تهران می رود. «جشن رمضان» با اجرای استندآپ کمدی، نمایش گروه های موسیقی و سرود و… عید بزرگ مسلمان را جشن می گیرد.

ویژه برنامه «ماه خوبان» پنجشنبه و جمعه 23 و 24 فروردین ماه از ساعت 21:30 به مدت 90 دقیقه از شبکه تهران پخش می شود. این برنامه با اجرای محمودرضا قدیریان میزبان امیر تاجیک، حمید فولادی، مرتضی حسینی، بهمن هاشمی و… خواهد بود.

برنامه عصرگاهی «به خانه بر می گردیم» در تعطیلات آخر هفته روزهای چهارشنبه و پنجشنبه حوالی ساعت 16 تا 18 با اجرای زینب پورابراهیم و محمدحسین مولایی به صورت ویژه پخش خواهد شد. حضور خوانندگان و هنرمندان محلی از بخش های ویژه این برنامه است. همچنین حضور گروه های سرود، شاعران آیینی، کارشناسان مطرح حوزه خانواده، هنری و… از دیگر بخش های «به خانه بر می گردیم» ویژه عید فطر است.

برنامه «شب فیروزه ای» نیز در شب عید سعید فطر چهارشنبه و پنجشنبه از ساعت 20 پخش می شود. 

3 قسمت از مستند «کمدین» هم در روز های پنجشنبه و جمعه از شبکه تهران سیما خواهد شد. مستند «کمدین» ادی مورفی پنجشنبه حوالی ساعت 15:30، بن استیلر و لورل هاردی جمعه به ترتیب ساعت 15:30 و 20:10 پخش خواهد شد.

شبکه آموزش

همزمان با عید سعید فطر «قصه های مجید» از فردا چهارشنبه تا جمعه، 24 فروردین ساعت 14 از شبکه آموزش پخش می شود.

«قصه های مجید» با عنوان های خاطره انگیز میگو، ژاکت و اردو یاد آور حال و هوای خوش گذشته و دوران زیبای مدرسه است.

«کی میاد ستاره چینی» چهارشنبه تا جمعه هر شب ساعت 19 روی آنتن شبکه آموزش خواهد رفت.

«پدینگتون» نام انیمیشنی است که پنجشنبه، 23 فروردین ماه ساعت 11 به مناسبت عید سعید فطر پخش خواهد شد. همچنین پویانمایی «بالا» روز جمعه، 24 فروردین ماه ساعت 11 از شبکه آموزش سیما روی آنتن می رود.

«قندپهلو» از چهارشنبه تا جمعه ساعت 20 از شبکه آموزش سیما روی آنتن می رود.

«کاروانسرا» ساعت 7، برنامه عروسکی آموزشی «مدرسه جنگلی» ساعت 9:45، «راوی دنا» ساعت 12:30، «یقه هفت» ساعت 15:45 و مستند «سلاطین درد» ساعت 23 از دیگر برنامه های روزهای تعطیل عید فطر هستند.

شبکه قرآن

ویژه برنامه عید سعید فطر با بخش های مختلف عیدانه به صورت زنده از بارگاه ملکوتی حضرت معصومه سلام الله علیها در روز چهارشنبه، 22 فروردین از ساعت 17 تا 22 بر روی آنتن شبکه قرآن ومعارف سیما می رود.

همچنین اقامه نماز عید فطر به امامت رهبر معظم انقلاب در مصلی امام خمینی (ره) تهران به صورت زنده و مستقیم از شبکه قران ومعارف سیما پخش می شود.

سایر برنامه های شبکه قرآن و معارف سیما از جمله برنامه گفت وگو محور «یاد خدا»، «محفل» و «ساعت بندگی» نیز با حال و هوای عیدانه پخش می شود.

همچنین فصل جدید برنامه «منم بچه مسلمان» با بخش ها و کاراکترهای جدید، همزمان با عید سعید فطر از شبکه قرآن و معارف سیما پخش می شود.

این برنامه از روز چهارشنبه ساعت 16 و تکرار آن روز بعد ساعت 10 صبح بر روی آنتن شبکه قرآن و معارف سیما می رود.

پخش سخنرانی، مداحی و سرود، قرایت ادعیه های مختلف، محافل تلاوت و میان برنامه های مناسبتی از دیگر برنامه های شبکه قرآن و معارف سیما در روز عید است.

شبکه افق

جشن ویژه عید سعید فطر در پارک لاله تهران با حضور مردم در ویژه برنامه «همسفره» پخش می شود.

ویژه برنامه «شام عید» سه شنبه و چهارشنبه از ساعت 18 تا 19:30 روی آنتن می رود.

ویژه برنامه «وقت سحر» سه شنبه حوالی ساعت 20:30 تا 23 و در روز عید فطر ساعت 10 تا 12 پخش می شود.

از چهارشنبه تا جمعه حوالی ساعت 16 نیز فیلم سینمایی از این شبکه پخش می شود.

شبکه سلامت

ویژه برنامه زنده «حال خوب» چهارشنبه از ساعت 21 تا 23 ویژه عید سعید فطر روی آنتن شبکه سلامت می رود. همچنین ویژه برنامه «ماه ماه» از ساعت 10 صبح روز چهارشنبه به مناسبت عید فطر به صورت زنده پخش می شود.

فیلم سینمایی «یک قطار شلوغ به سمت آستریاس» با زیر نویس ویژه ناشنوایان در روز چهارشنبه ساعت 12:30 و فیلم «مراقبتون هستیم» در روز پنجشنبه ساعت 11 از شبکه سلامت سیما پخش خواهد شد.

شبکه امید

ویژه برنامه «جشن بزرگ ایران سرود» با اجرای بابک افرا و علی مرادخانی روی آنتن شبکه امید می رود.

این برنامه با حضور هنرمندان عرصه موسیقی، میزبان گروه های سرود نوجوان از سرتاسر کشور است.

«جشن بزرگ ایران سرود» به تهیه کنندگی کمیل سوهانی، کارگردانی سیدابوالفضل موسوی نظر و سردبیری کیاوش زارع طلب و قایم زینلی روزهای 21 و 22 فروردین از ساعت 19 تا 21 از شبکه امید سیما پخش می شود.

چهار قسمت کوتاه و پویا «سینما انیمیشن» به مدت 30 دقیقه که خلاصه ای از آثار سینمایی انیمیشن جذاب و معروف برای مخاطبان نوجوان است، سه شنبه تا جمعه ساعت 14:30 پخش می شود.

شبکه کودک

ویژه برنامه عیدانه «سر سفره خدا» چهارشنبه و پنج شنبه از ساعت 19 تا 21 از کانال نهال شبکه کودک پخش می شود.

«سر سفره خدا» به صورت ویژه با اجرای احسان مهدی و حامد مدرس با نمایش های طنز در دو روز جشن ویژه خواهد داشت.

همچنین فصل جدید «منم بچه مسلمان» از چهارشنبه ساعت 13 از کانال پویا روی آنتن می رود.

شبکه مستند

مستند «چارلی چاپلین واقعی» امشب ساعت 21 از شبکه مستند پخش می شود.

در این مستند شاهد ظهور چارلی چاپلین هنرمند و کمدین معروف از محله ای فقیرنشین در لندن، موفقیت و رشد او به عنوان یک ستاره سینما در هالیوود و در نهایت سقوط او هستیم.

برش هایی از مستند «برای مهمانی» که به معرفی آیین های بومی و فرهنگی استان های مختلف در ماه رمضان است، نیز روی آنتن می رود.

شبکه جام جم

ویژه برنامه «شب روشنی» در سه شب متوالی از چهارشنبه تا جمعه از ساعت 22:35 به مدت 90 دقیقه از شهر ماکو در استان آذربایجان غربی، دیار دلیرمردان و شیرزنان، به روی هر 3 کانال جام جم خواهد رفت.

این برنامه که به تهیه کنندگی مسعود میرزایی و اجرای مجریان واحدی، پویا و صفری تولید می شود میزبان هنرمندان مختلف از جمله پویا امینی، مهران رجبی، عباس محجوب، فریبا ترکاشوند، شیوا خسرومهر و پریسا گلدوست خواهد بود.

همچنین خوانندگانی چون علی اصحابی، مهدی مدرسی و مهدی شکوهی در فواصل برنامه به اجرای قطعات موسیقی می پردازند.

در این ویژه برنامه، گروه های مختلف موسیقی محلی، عاشیق های آذری و گروه های رقص آذری و کردی به هنرنمایی خواهند پرداخت.

فیلم های سینمایی «من پلیس نیستم»، «هوک» و «فرشته مزاحم» هم در روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه پخش می شود.

پایان خبر گولوپ

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اعلام ویژه برنامه های تلویزیون در روز عید فطر" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اعلام ویژه برنامه های تلویزیون در روز عید فطر"، کلیک کنید.