اعلام جزییات آزمون سراسری سال 1403/ثبت نام نوبت دوم آزمون سراسری از هفتم فروردین

اعلام جزییات آزمون سراسری سال 1403/ثبت نام نوبت دوم آزمون سراسری از هفتم فروردین

به گزارش گولوپ از روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور، دکتر علی صدر با اعلام این خبر، گفت: ثبت نام نوبت دوم برای پذیرش رشته های با آزمون دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، نیمه حضوری، مجازی، پردیس خودگردان دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی، دانشگاه پیام نور و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی و همچنین رشته های تحصیلی با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی از روز سه شنبه 7 فروردین ماه 1403 منحصراً از طریق درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور آغاز و در روز یکشنبه 12 فروردین ماه 1403 پایان می پذیرد.

وی خاطرنشان کرد: داوطلبان لازم است برای اطلاع از شرایط عمومی و اختصاصی، ضوابط مربوط به استفاده از سهمیه ایثارگران، مقررات وظیفه عمومی برای برادران، مقررات مربوط به ضوابط ثبت نام اتباع غیر ایرانی و سایر موارد مورد نیاز، دفترچه راهنمای ثبت نام در این آزمون را مطالعه کرده و در صورتی که شرایط و ضوابط مندرج در دفترچه راهنما را دارند، به عنوان داوطلب در این آزمون ثبت نام نمایند و این دفترچه هم زمان با شروع ثبت نام از طریق درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور در دسترس خواهد بود.

معاون آزمون های سازمان سنجش آموزش کشور درباره متقاضیانی که سابقه تحصیلی کامل گروه آزمایشی مورد نظر خود را ندارند، گفت: این دسته از داوطلبان اعم از دانش آموزان و فارغ التحصیلان شاخه های نظری، فنی و حرفه ای و کار و دانش در تمام نظام های آموزش و پرورش متقاضیانی که نمره خود را قبل از خرداد سال 1384 اخذ کرده اند، فارغ التحصیلان مدارس بین الملل و دارندگان گواهینامه معادل دوره متوسطه و پیش دانشگاهی باید نسبت به ایجاد سابقه تحصیلی برای دروس عمومی و اختصاصی از طریق شرکت در امتحانات نهایی نظام 3-3-6 که توسط وزارت آموزش و پرورش برگزار می شود، اقدام کنند.

دکتر صدر افزود: داوطلبانی که متقاضی گزینش با نمرات اختصاصی هر یک از نوبت های اول و یا دوم آزمون سراسری سال 1402 هستند لازم است جهت انتخاب رشته و پذیرش در این آزمون ثبت نام کنند و البته این دسته از داوطلبان نیازی به شرکت در جلسه آزمون و پاسخ گویی به سوالات آزمون را ندارند. افرادی که منحصراً متقاضی رشته های پذیرش صرفاً با سوابق تحصیلی هستند نیز می توانند در تاریخ اعلام شده نسبت به ثبت نام اقدام کنند و این داوطلبان لزومی ندارد که در جلسه آزمون حضور پیدا کنند.

وی همچنین تاکید کرد: داوطلبان می توانند علاوه بر انتخاب فقط یکی از گروه های آزمایشی علوم ریاضی و فنی یا علوم تجربی یا علوم انسانی به عنوان گروه آزمایشی اصلی، صرفاً در یکی از گروه های آزمایشی هنر و یا زبان های خارجی نیز متقاضی شوند و به دلیل هم زمانی نوبت برگزاری آزمون گروه های آزمایشی هنر و زبان های خارجی، داوطلبان منحصراً مجاز به ثبت نام در یکی از گروه های آزمایشی هنر و یا زبان های خارجی هستند.

دکتر صدر در خصوص زمان برگزاری آزمون سراسری سال 1403، گفت: نوبت اول آزمون سراسری سال 1403 برای همه داوطلبانی که در موعد مقرر 5 تا 15 آذر ماه نسبت به ثبت نام در آزمون سراسری اقدام کرده اند در روزهای پنجشنبه و جمعه 6 و 7 اردیبهشت ماه 1403 برگزار خواهد شد و نوبت دوم آزمون سراسری سال 1403 در روزهای پنجشنبه و جمعه 7 و 8 تیر ماه 1403 برگزار خواهد شد.

233233

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اعلام جزییات آزمون سراسری سال 1403/ثبت نام نوبت دوم آزمون سراسری از هفتم فروردین" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اعلام جزییات آزمون سراسری سال 1403/ثبت نام نوبت دوم آزمون سراسری از هفتم فروردین"، کلیک کنید.