اعتراض شدید برادر امام خمینی به انتخابات دور اول مجلس شورای اسلامی در خمین

اعتراض شدید برادر امام خمینی به انتخابات دور اول مجلس شورای اسلامی در خمین

به گزارش خبرگزاری گولوپ، روز پس از برگزاری نخستین دور انتخابات مجلس شورای اسلامی، آیت الله پسندیده، برادر امام خمینی، در نامه ای که برای ابوالحسن بنی صدر، رییس جمهور وقت ایران، فرستاد به تقلبات چشم گیری که در جریان انتخابات در شهرستان خمین توسط حزب جمهوری اسلامی انجام گرفت اشاره کرد و از رییس جمهور خواست تا سریعا به مسیله رسیدگی کند.

متن نامه حضرت آیت الله پسندیده که در روزنامه اطلاعات، سه شنبه 28 اسفند 58، منتشر شد، بدین شرح بود:

ساحت محترم حضرت آقای بنی صدر، رییس جمهوری اسلامی ایران

مطابق شکایات و اطلاعات واصله در خمین انتخابات با تقلب و تزویر و کمک ارگان های شهر و فرهنگیان و تهدید به نفع کاندیدای جمهوری اسلامی انجام یافته و حتی قاضی و دادستان… با ارعاب و زندان جمعی و کشتار در روز رای گیری انتخابات را از جریان طبیعی خارج نموده اند. هرگاه قادر باشید بازرسی فهمیده و مطلع و بی طرف که سابقه اداری داشته باشد باقدرت فورا اعزام، تا جریان را مشاهده و رسیدگی و اگر تخلفی شده مجرم و مرتکب را شناسایی نمایند و طبق قانون عمل فرمایند.

متسافم بگویم در هیچ دوره به این نحوه عمل نشده و مردم از حکومت اسلامی انتظار ظلم فاحش نداشته اند. با تجدید احترامات فایقه

سید مرتضی پسندیده

259

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اعتراض شدید برادر امام خمینی به انتخابات دور اول مجلس شورای اسلامی در خمین" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اعتراض شدید برادر امام خمینی به انتخابات دور اول مجلس شورای اسلامی در خمین"، کلیک کنید.