اسراییل نمی تواند 30 هزار فلسطینی دیگر را بکشد/ خواهان آتش بس هستیم

اسراییل نمی تواند 30 هزار فلسطینی دیگر را بکشد/ خواهان آتش بس هستیم

آفتاب نیوز :

جو بایدن، رییس جمهور آمریکا بامداد یکشنبه در مصاحبه با شبکه «ام اس ان بی سی» گفت تهدید رژیم صهیونیستی به حمله به شهر رفح در جنوب نوار غزه خط قرمزی برای بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی خواهد بود، اما او به سرعت از موضع خود عقب نشینی کرد و گفت: خط قرمز وجود ندارد و من نه تنها هرگز اسراییل را رها نخواهم کرد بلکه ارایه تسلیحات به اسراییل را هم قطع نمی کنم.

وی که در این مصاحبه تا حدی متناقض صحبت می کرد، گفت: آن ها نمی توانند 30 هزار فلسطینی دیگر را در نتیجه تعقیب و گریز مبارزان حماس بکشند.

به گزارش الجزیره، در حالی که حمله رژیم صهیونیستی به غزه یک فاجعه انسانی بر جای گذاشته و تاکنون هزاران فلسطینی شهید و زخمی شده اند، بایدن مدعی شد: بنیامین نتانیاهو حق دارد از اسراییل دفاع کرده و جنبش حماس را تحت تعقیب قرار دهد، اما باید به بی گناهانی که در این میان از دست می روند هم توجه داشته باشد.

رییس جمهور آمریکا همچنین گفت: به نظر من نتانیاهو با مخالف کردن بقیه جهان با اسراییل، بیشتر از اینکه به این رژیم کمک کند به آن آسیب می زند و این اشتباه بزرگی است.

بایدن در ادامه سخنان خود خواستار برقراری آتش بس موقت 6 هفته ای در نوار غزه و آغاز تبادل گسترده اسرا شد و گفت دستیابی به آتش بس موقت امکان پذیر است و او از این خواسته دست نخواهد کشید.

این در حالی است که او پیش از این تاکید کرده بود دستیابی به آتش بس میان رژیم صهیونیستی و جنبش حماس در نوار غزه تا ماه رمضان دشوار به نظر می رسد.

رییس جمهور آمریکا در ادامه با اشاره به شروط حماس برای برقراری آتش بس در نوار غزه، مدعی شد: حماس خواهان یک آتش بس جامع است، زیرا معتقد است در این صورت شانس بیشتری برای بقا دارد.

جنبش حماس اعلام کرده تنها در صورت موافقت رژیم صهیونیستی با برقراری آتش بس جامع و عقب نشینی کامل ارتش این رژیم از نوار غزه حاضر به مذاکره درباره آتش بس در غزه و تبادل اسرا است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اسراییل نمی تواند 30 هزار فلسطینی دیگر را بکشد/ خواهان آتش بس هستیم" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اسراییل نمی تواند 30 هزار فلسطینی دیگر را بکشد/ خواهان آتش بس هستیم"، کلیک کنید.