ادعای ترسناک برخی متخصصان از شیوع یک نوع آنفلوآنزا

ادعای ترسناک برخی متخصصان از شیوع یک نوع آنفلوآنزا

به گزارش گولوپ، برخی کارشناسان بیماری های تنفسی در مقاله ای که در نشریه انگلیسی «دیلی میل» به چاپ رسیده است مدعی شدند شیوع ویروس آنفلوآنزای پرندگان می تواند 100 برابر بدتر از همه گیری کووید19 باشد.

گولوپ در گزارشی نوشت: این کارشناسان احتمال می دهند که آنفلوآنزای پرندگان می تواند منجر به تلفات زیادی شود و چندین دانشمند نسبت به آخرین شیوع این بیماری در ایالات متحده هشدار داده اند.

دکتر «سورش کوچیپودی»، یک متخصص در این زمینه در ایالات متحده گفت: ما در مورد ویروسی صحبت می کنیم که در سطح جهانی وجود دارد و در حال حاضر طیفی از پستانداران را آلوده کرده و در حال گردش است. وی افزود: زمان آن فرا رسیده است که مردم آماده شوند.

در همین حال یکی دیگر از متخصصان نیز اظهار کرد: به نظر می رسد این ویروس 100 برابر بدتر از کووید19 باشد، یا اگر جهش پیدا کند و میزان مرگ و میر بالای خود را حفظ کند، می تواند در این حد خطرناک باشد.

ویروس آنفلوآنزای پرندگان که اکنون توجه ها را به خود جلب کرده است، اولین بار در سال 1959 شناسایی شد. از سال 2020، این ویروس در میان گونه های حیوانی بیشتری گسترش یافته است – از جمله سگ ها و گربه ها در چندین کشور.

به گزارش «بیزینس تودی»، علایم آنفلوآنزای پرندگان مانند هر آنفلوآنزای دیگر از جمله سرفه، بدن درد و تب است. با این حال، برخی از افراد حتی ممکن است به ذات الریه شدید مبتلا شوند.

47236

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ادعای ترسناک برخی متخصصان از شیوع یک نوع آنفلوآنزا" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ادعای ترسناک برخی متخصصان از شیوع یک نوع آنفلوآنزا"، کلیک کنید.