ادعای برخی منابع از مذاکرات ایران و آمریکا / دور بعدی گفت گوها در آینده نزدیک برگزار می شود

ادعای برخی منابع از مذاکرات ایران و آمریکا / دور بعدی گفت گوها در آینده نزدیک برگزار می شود

به گزارش گولوپ، طی این نشست دو طرف درباره راه های کاهش تنش در منطقه و حمایت تهران از آتش بس در غزه در قبال احیای توافق نانوشته ای که پیش از این بین تهران و واشنگتن درباره توافق هسته ای حاصل شده بود، گفت وگو کردند.

دنیای اقتصاد در این باره نوشت: الجریده مشخص نکرده این مذاکرات در کدام کشور بوده اما به احتمال زیاد این گفت وگوها در عمان یا قطر با توجه به سابقه میانجیگری های گذشته این دو کشور بوده است.

الجریده که بعضا به شیطنت های رسانه ای معروف است مدعی شده که قرار است دور بعدی این گفت گوها در آینده نزدیک برگزار شود.

فارغ از صحت و سقم گزارش این روزنامه کویتی، به نظر می رسد با اهمیت یافتن دوباره مدیریت تنش در منطقه و تبدیل کردن آن به محدودسازی تنش که تهران و واشنگتن موفق شدند در شهریور ماه سال گذشته به این سمت حرکت کنند، بار دیگر زمینه برای قرار گرفتن ایران و آمریکا در این مسیر فراهم شود.

آمریکا تاکید دارد ابتدا مسایل منطقه ای و کاهش تنش ها مورد بحث قرار بگیرد و سپس مسایل فنی-پادمانی میان ایران و آژانس حل و فصل گردد و سپس بر اساس این دو خروجی زمینه برای گفت وگوهای هسته ای شکل گیرد.

اینکه ایران تا چه حد با این چارچوب موافق باشد، پرسشی است که شاید پاسخ آن در هفته های آینده مشخص شود.

یکی از مهمترین ملاحظات تهران برای هرگونه مذاکره بر سر احیای برجام، انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در آبان ماه و احتمال پیروزی مجدد دونالد ترامپ است.

2323

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ادعای برخی منابع از مذاکرات ایران و آمریکا / دور بعدی گفت گوها در آینده نزدیک برگزار می شود" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ادعای برخی منابع از مذاکرات ایران و آمریکا / دور بعدی گفت گوها در آینده نزدیک برگزار می شود"، کلیک کنید.