احتمال ممنوعیت فروش گوشی هوشمند به افراد زیر 16 سال در انگلیس

احتمال ممنوعیت فروش گوشی هوشمند به افراد زیر 16 سال در انگلیس

داده های مطالعه ای که روی 2496 والدین کودکان مدرسه ای در انگلیس انجام شد، نشان داد که 58 درصد از والدین معتقدند دولت باید تلفن های هوشمند را برای افراد زیر 16 سال ممنوع کند.

به گزارش گولوپ، «میشل دونلان» وزیر فناوری انگلیس گفته که در فکر محدود کردن افراد زیر 16 سال از خرید گوشی های هوشمند است.

«جیلیان کیگان»، وزیر آموزش این کشور نیز اخیراً از مدارس خواسته است که استفاده از تلفن های هوشمند را در کلاس های درس ممنوع کنند.

به گزارش راشا تودی، با این حال این اقدامات مقامات انگلیس مورد انتقاد نیز قرار گرفته و گفته شده که دولت نباید در این زمینه نقشی ایفا کند.

درباره استفاده از گوشی همراه توسط کودکان و نوجوانان یونسکو نیز هشدار داده و توصیه کرده که برای مقابله با ایجاد اختلال در کلاس درس، بهبود یادگیری و کمک به محافظت از کودکان در برابر آزار و اذیت سایبری، استفاده از تلفن های هوشمند در مدارس ممنوع شوند.

در آمریکا نیز قانونگذاران در فلوریدا اخیرا لایحه ای را به تصویب رساندند که بر اساس آن پلتفرم های رسانه های اجتماعی اجازه نمی دهند نوجوانان زیر 16 سال، حساب کاربری داشته باشند.

کارشناسان در ایالات متحده هشداری درباره خطرات رسانه های اجتماعی برای کودکان منتشر کردند. آنها اظهار کردند تحقیقات بیشتری برای درک تاثیرات منفی شبکه های اجتماعی بر نوجوانان مورد نیاز است اما می توان گفت که رسانه های اجتماعی خطری برای سلامت روان و رفاه کودکان محسوب می شود.

پایان خبر گولوپ

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "احتمال ممنوعیت فروش گوشی هوشمند به افراد زیر 16 سال در انگلیس" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "احتمال ممنوعیت فروش گوشی هوشمند به افراد زیر 16 سال در انگلیس"، کلیک کنید.