اجرای طرح پرورش گیاهان دارویی در مدارس گرگان

گولوپ/گلستان معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی گلستان با اشاره به اینکه گلستان منطقه ای کشاورزی است، گفت: با توسعه این کشت و آموزش آن از سنین پایین به فرزندان، فرصتی برای کار گروهی و بالا بردن مهارت های زندگی برای آنها فراهم می شود.

محسن قلی پور امروز (23 اسفند ماه) در مراسم کاشت گیاهان دارویی که در دبستان شهید گرایلی هاشم آباد، با حضور مجتبی رستگار، معاون پرورشی آموزش و پرورش گرگان و معاون آموزش ابتدایی شهرستان گرگان و جمعی از دانش آموزان این مدرسه برگزار شد، با اشاره به تغییر سبک زندگی و مهارت آموزی در حوزه گیاهان دارویی، گفت: از جمله هدف های این طرح، افزایش مهارت های زندگی کودکان مانند مسوولیت پذیری و تفکر خلاق، بالا بردن هوش مالی و شغلی، کاهش آسیب های اجتماعی دانش آموزان و آشنایی دانش آموزان ابتدایی با مسیر کاشت داشت و برداشت گیاهان دارویی است.

وی با اشاره به خواص و اهمیت توسعه کشت گیاهان دارویی و با توجه به ظرفیت بالای مدارس، بیان کرد: در این طرح، باغچه های مدرسه برای کاشت و مراقبت از گیاهان دارویی به دانش آموزان واگذار شده است.

معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی استان گلستان با تاکید بر اینکه اجرای این طرح می تواند برای دانش آموزان و آینده آنها دستاوردهای خوب و چشمگیری داشته باشد، اظهار کرد: دانش آموزان ضمن پرورش گیاهان دارویی در مدرسه، احساس مسوولیت پذیری و مراقبت کردن از محیط زیست را آموزش می بینند.

قلی پور با بیان اهمیت آگاهی دادن به دانش آموزان در چنین زمینه هایی، گفت: گلستان، منطقه ای کشاورزی است، با توسعه این کشت و آموزش آن از سنین پایین به فرزندان هم علم آن ها افزایش می یابد و هم فرصتی برای کار گروهی و تقسیم کار بین دانش آموزان و بالا بردن مهارت های زندگی برای آنها فراهم می شود.

به گزارش گولوپ، در این جلسه معاون پرورشی آموزش و پرورش گرگان و معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش این شهرستان به ارایه مطالبی در زمینه اهمیت اجرای این طرح از سنین پایین برای دانش آموزان پرداخت و گیاهان دارویی توسط دانش آموزان در قسمتی از باغچه حیاط مدرسه کاشته شد.

اجرای طرح پرورش گیاهان دارویی در مدارس گرگان

پایان خبر گولوپ

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اجرای طرح پرورش گیاهان دارویی در مدارس گرگان" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اجرای طرح پرورش گیاهان دارویی در مدارس گرگان"، کلیک کنید.