اتحادیه اروپا بر سر تحریم شهرک نشینان افراطی به توافق رسید

اتحادیه اروپا بر سر تحریم شهرک نشینان افراطی به توافق رسید

آفتاب نیوز :

مسیول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با اشاره به هفته ها اختلاف نظر میان اعضای این اتحادیه بر سر یک توافق سیاسی برای تحریم شهرک نشینان افراطی صهیونیست، اظهار داشت: “در نشست وزیران خارجه اتحادیه اروپا، ما درباره تحریم شهرک نشینان افراطی (رژیم) اسراییل به توافق رسیدیم. “

به گزارش یورونیوز، بورل با بیان اینکه دستیابی به چنین توافقی در نشست پیشین شورای روابط خارجی اتحادیه اروپا امکان پذیر نبود، یادآور شد:، اما وزیران خارجه اتحادیه اروپا در نشست امروز به یک توافق اساسی در این زمینه دست یافتند و امیدوارم این اتفاق بیافتد چرا که توافق سیاسی درباره آن وجود دارد.

مسیول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با اشاره به اینکه این تحریم ها درباره افراد خاصی هستند که به عنوان مسیول اعمال خشونت آمیز شناخته شده اند، خاطرنشان کرد: این محدودیت ها شامل ممنوعیت سفر و مسدود کردن دارایی های آن ها در قلمرو اتحادیه اروپا خواهد بود.

به نوشته یورونیوز، این توافقنامه سیاسی هنوز برای اجرایی شدن نیاز به تصویب نهایی از سوی نمایندگان سیاسی کشور های عضو این اتحادیه دارد.

بحث و گفتگو درباره اعمال تحریم بر علیه شهرک نشینان افراطی اسراییلی از ماه ها پیش در اتحادیه اروپا در جریان بود و در ابتدا توسط تعدادی از کشور ها از جمله آلمان، جمهوری چک و اتریش که از حامیان سرسخت (رژیم) اسراییل در اتحادیه اروپا هستند، متوقف شده بود، اما مانع نهایی مجارستان بود که به گفته دیپلمات ها، هفته گذشته اعلام کرد که از مخالفت دست خواهد کشید.

شهرک سازی ها در کرانه باختری بر اساس قوانین بین المللی غیرقانونی است و به عنوان یک مانع بزرگ برای دستیابی به صلح پایدار تحت راه حل دو دولتی تلقی می شود.

بورل پیش از برگزاری نشست امروز (دوشنبه) وزیران خارجه اتحادیه اروپا در پاسخ به سوالی درباره احتمال بازنگری روابط اتحادیه با رژیم صهیونیستی گفت: دو کشور عضو (اتحادیه اروپا) خواستار بررسی موافقتنامه مشارکت اتحادیه اروپا و اسراییل شده اند. من از وزیران این دو کشور می خواهم تا هنگامی که درباره شرایط خاورمیانه بحث می شود، مطلب خود را ارایه کنند و سپس درباره مسیر پیش رو تصمیم می گیریم.

وی ادامه داد: ما البته درباره تعلیق کامل موافقتنامه مشارکت بحث نخواهیم کرد و این موضوع باید از طرف کمیسیون اروپا پیشنهاد شود. ما ابعاد سیاسی ناشی از نقض ماده دوم این توافقنامه، در خصوص تعهدات حقوق بشری (رژیم اسراییل) را بررسی می کنیم.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اتحادیه اروپا بر سر تحریم شهرک نشینان افراطی به توافق رسید" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اتحادیه اروپا بر سر تحریم شهرک نشینان افراطی به توافق رسید"، کلیک کنید.