اتحادیه اروپا، گرجستان را تهدید کرد

اتحادیه اروپا، گرجستان را تهدید کرد

رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز (دوشنبه) گفت، اگر مقام‌های گرجستان به سیاست‌های کنونی خود ادامه دهند، بروکسل درهای مذاکره به روی این کشور را می‌بندد.

به گزارش گولوپ، جوزپ بورل، رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا پیش از نشست لوکزامبورگ گفت: «درهای گفت‌وگو به روی گرجستان برای عضویت در اتحادیه اروپا باز است اما اگر این کشور به رویه‌های کنونی خود ادامه دهد، این در بسته خواهد شد.»

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، وی افزود، امروز (دوشنبه) کشورهای اتحادیه اروپا تصمیمی نمی‌گیرند اما درباره اوضاع و اقدامات احتمالی حرف می‌زنند. اتحادیه اروپا شاید کمک‌های مالی خود به گرجستان و همچنین حمایت از نهاد صلح اروپایی را کاهش دهد.

بورل ادامه داد: «اولین قسط کمک به اوکراین از درآمدهای حاصل از دارایی‌های مسدود شده روسیه هفته آینده منتقل می‌شود. ما این درآمدها را از دارایی‌های مسدود شده داریم. باید به دنبال راهی باشیم تا از آنها برای جلوگیری از هر نوع محاصره استفاده کنیم. ما یک فرآیند داریم تا این کار را سریع انجام دهیم. اولین قسط پول هفته آینده در ماه ژوئیه می‌رسد. »

پایان خبر گولوپ

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اتحادیه اروپا، گرجستان را تهدید کرد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اتحادیه اروپا، گرجستان را تهدید کرد"، کلیک کنید.