آمریکا در حمله به کنسولگری ایران نقش دارد

آمریکا در حمله به کنسولگری ایران نقش دارد

در حال تکمیل…

آفتاب نیوز :

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی در نشست خبری با فیصل المقداد با اشاره به دیدار امروزش با وزیر امور خارجه سوریه و رییس جمهور این کشور عربی گفت : ما امروز گفت وگو های مهمی با مقامات سوریه داشتیم.

امیرعبداللهیان گفت: علاوه بر مناسبات دوجانبه، موضوعات بین المللی و منطقه و همچنین موضوع حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در دمشق را مورد بررسی قرار دادیم. سوریه در خط مقدم مقاومت است و همواره رایزنی با مقامات سوریه مورد توجه مقامات ایران است.

وزیر خارجه ایران گفت: ما در روزهای گذشته در تهران میزبان اسماعیل هنیه و زیاد نخاله بودیم و گفت وگوهای سطح بالا و مشورت های اساسی انجام شد.

وی افزود: رژیم اسراییل با ورود به هفتمین ماه حمله به غزه به جنایت های جنگی خود با حمایت آمریکا  علیه مردم فلسطین ادامه می دهد.

وزیر امور خارجه ایران افزود : حمله رژیم صهیونیستی با هواپیما و موشک های ساخت آمریکا به کنسولگری ایران در دمشق، صفحه جدیدی از نقض عمدی و آشکار تعهدات و حقوق بین الملل بود.

امیرعبداللهیان گفت: از دمشق با صدای بلند اعلام می کنم که آمریکا در این جنایت نقش و مسوولیت دارد و باید پاسخگو باشد و رژیم اسراییل تنبیه خواهد شد.

غربی ها به اسراییل چراغ سبز نشان دادند

وی با اشاره به مخالفت آمریکایی و برخی از کشورهای اروپایی در صدور قطعنامه علیه حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در سوریه در شورای امنیت گفت: آن ها با این اقدام خود چراغ سبز به رژیم صهیونیستی نشان دادند.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در بخشی دیگر از صحبت های خود، با تاکید بر این که «ما امنیت سوریه را امنیت خود می دانیم»، گفت: ما به حمایت های خود از مردم فلسطین  و غزه در دفاع از حقوق خود ادامه می دهیم.

امیرعبداللهیان از ابراز همدردی مقامات مختلف سوریه با ایران و محکومیت اقدام تروریستی رژیم صهیونیستی در حمله به کنسولگری ایران در سوریه، از سوی مقامات این کشور، بار دیگر تشکر و قدردانی کرد.

وی با بیان اینکه در این حمله علاوه بر مستشاران رسمی ایران تعدادی از اتباع سوریه از جمله یک زن و بچه اش که سال ها در ساختمان کنسولگری ایران سکونت داشتند، به شهادت رسیدند، برای مجروحان این حادثه تروریستی آرزوی سلامتی کرد و گفت: امروز از مجروحان این حادثه تروریستی عیادت کردیم.

اسراییل قادر به جنگ با سوریه و لبنان نیست

امیرعبداللهیان همچنین تصریح کرد: رژیم صهیونیستی در حال حاضر در بدترین شرایط خود قرار دارد و تحولات 6 ماه گذشته به تمام جهانیان ثابت کرد که رژیم صهیونیستی با توجه به این که در حمله به غزه نتوانست به اهداف خود برسد، هرگز قادر به جنگ با لبنان و سوریه نخواهد بود.

وی تاکید کرد: هیچ پیروزی برای اسراییل در جنگ غزه متصور نیست، ضمن این که روزهای آینده برای رژیم اسراییل، روزهای سختی خواهد بود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آمریکا در حمله به کنسولگری ایران نقش دارد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آمریکا در حمله به کنسولگری ایران نقش دارد"، کلیک کنید.