آغاز به کار وب سایت استغاثه به امام زمان(عج)

آغاز به کار وب سایت استغاثه به امام زمان(عج)

موسسه منتظران منجی(علیه السلام) به منظور گسترش فرهنگ دعا و استغاثه برای ظهور، وبسایت «استغاثه» را طراحی و رونمایی کرد.

به گزارش خبرنگار فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری گولوپ، به کمک خواستن مضطرانه در زمان بلا و گرفتاری استغاثه می گویند.از مهم ترین مشخصات استغاثه بی قراری، سوز و اضطرار است. استغاثه های زیادی با منظورهای مختلف صورت می گیرد، اما استغاثه به امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) از ضروری ترین استغاثه های دوران بی امامی است. 

از مهم ترین صفات امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) مغیث به معنای فریادرس است، که در دعای فرج و زیارت آل یاسین هم به آن اشاره شده است.

در مورد استغاثه به امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) و استغاثۀ امام خواهی به درگاه خدا، نماز و زیارت مخصوصی سفارش شده است.

در شرایط کنونی کنترل دنیا از دست دنیاداران خارج شده و هر روز هم  بدتر می شود؛ علت این بحران هم غیبت امام متخصص و معصوم است. غیبت امام مثل ویروسی خطرناک و کُشنده است، که تمام بخش های مختلف حیات فردی و اجتماعی انسان را تحت تاثیر قرار داده و هیچ عرصه ای از حیات انسانی از شر آن در امان نمانده است. ریشۀ تمام مشکلات انسان، نبود امام است. با ظهور امام، دیگر فقر و مشکلات معنایی ندارد. در دولت امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) بیماری وجود ندارد، هرگونه اختلاف، طلاق و درگیری برطرف می شود. با آمدن امام دیگر مشکل جهل و نادانی وجود ندارد و ایشان تمام علم را در اختیار بشر قرار می دهند.

امام تنها متخصص معصومی است که به تمامی اطلاعت مورد نیاز انسان برای زندگی انسانی دسترسی دارد و این علم را تنها می توان از ایشان آموخت، اما قدم اول در امام خواهی شناخت جایگاه خود به عنوان یک انسان و شناخت امام به عنوان متخصص انسان شدن است.

از طرفی تا زمانی که دایرۀ مشکلات در ذهن ما به مشکلات مادی و اجتماعی خلاصه می شود، هیچ گاه امیدمان از سایر انسان ها قطع نخواهد شد. فهم این نکته که بزرگ ترین مشکل در زندگی یک انسان همان نبود امام و نداشتن امکان استفاده از حضور متخصص معصوم است، اولین قدم در امام خواهی است و همان اولین دیواری است که برای رسیدن به طلب امام باید از سر راه برداریم.

ترویج فرهنگ دعا و استغاثه برای ظهور امام زمان(علیه السلام) همواره مورد تاکید و سفارش معصومین(علیهم السلام) بوده است. حجت الاسلام محمد شجاعی نیز در سخنرانی های متعدد بر برگزاری مراسم استغاثه سراسری برای امام زمان تاکید کرده است. موسسه فرهنگی و مردم نهاد منتظران منجی (علیه اسلام) هم که زیر نظر استاد شجاعی فعالیت می کند، به منظور جهانی سازی  «فرهنگ استغاثه» با  استفاده از دو ظرفیت رسانه و پایگاه های میدانی خود در سراسر  کشور و همچنین بعضی از کشورهای دنیا اقدام به تشکیل اجتماعات استغاثه کرده است.

وبسایت استغاثه به آدرس https://esteghase.com نیز به منظور ترویج این فرهنگ و همچنین ساماندهی مراسم های استغاثه توسط واحد IT موسسه منتظران منجی(علیه السلام) طراحی شده است.

مراسم های استغاثه هر هفته روزهای جامعه 3 ساعت مانده به اذان مغرب در تهران، شهرستان ها و برخش کشورهای دیگر برگزار می شود.

علاقه مندان به برگزاری این مراسم می توانند نسبت به پر کردن فرم مربوطه در وبسایت استغاثه اقدام کنند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آغاز به کار وب سایت استغاثه به امام زمان(عج)" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آغاز به کار وب سایت استغاثه به امام زمان(عج)"، کلیک کنید.